Thank you to our partners!

Thank you to our 2023 donors!

(Gifts received from January 1, 2023 – December 31, 2023)

Special Recognition: $300,000+

Journeyman Level: $10,000-$19,999

G4 Property Management

SandCastle Foundation

Apprentice Level: $5,000-$9,999

Jamie DiDomenico

Peter Levi

Skilled Trades Supporter: $2,500-$4,999

Michael Bergstrom

John Cullen

Mike Barnhart

Annual Donors

Acosta Heating & Cooling
Aiello Home Services*
Air Control Home Services
Alpine Climate Control
AmazonSmile Foundation
Angi
Applewood Plumbing, Heating, & Electric
Associated General Contractors of Georgia
Bishop Plumbing and Heating
Bob Hamilton Plumbing, Heating, A/C & Electrical*
Buck.ai
Cardinal Heating & Air Conditioning, Inc.
Clover Electric
Connors Plumbing & Heating
Dyess Air & Plumbing
Go Green Plumbing Heating and Air
Healthy Home Heating & Cooling
High Mark Plumbing
JAS Wireless
Laughlin Electric
Lean Residential
Mainstream Electric, Heating, Cooling & Plumbing*
Maven Asset Management*
Martella Electric Company
Medley Heating and Air Conditioning
MET Plumbing
Michigan Plumbing
Miller’s Services

My Guys Plumbing, Heating & Air, Inc.
Network For Good
Parks Heating & Cooling, Inc.
Perfect Plumbing, Heating & Air
Pink Callers*
Polar Bear Air Conditioning
Pristine Plumbing
Rapit Printing/MPX Group
Reliable Power Systems
Seaside Plumbing
Service Professor
ServiceXCEL
Spencer Home Services
Stuart Services
Swick Home Services
Western School of Technology & Environment Science
WireNut Home Services
Zenner & Ritter, Inc.

Michael Alvarez
Bethany Amos
Toni Bower
James Brawn
Francisco Brightwell
Bryan Buckley
Felicia Burkes
Joseph Callaway
Brian Cardenas
Derrian Carpenter
Dawn Caruso
Christopher Castaldi

Christopher Castaldi
Christian Chamberlain
Kristy Cortes-Altamirano
Carrie Fraser
Garret Galicia
Indira Guerrero
Corinne Hall
Joshua Hall
Riley Hansen
Kim Harbinson
Joelene Harris*
Tiana Harris
Cristian Herrera
Pam Heruth
Mitchell Hilscher
Kevin Hutson
Chase Johnson
Jerome Johnson
Ryan Kiscaden
Arthur Kjelshus
Benjamin Lansford
Spencer Legred-Sorenson
Alexis Little
Nichole Marquardt
Jim McNiff
Jamie Menier
Carl Mitchell
Andrew Moxley
Kristen Munn
Sarah Neal
Sam Obradovich
Scott Pearson

William Raymond
Shannon Rocha
Frederick Rowe
Kim Schuhknecht
Daniel Schuler
Desiree Sherwood
John Sorge
Meghan Southern
Jordan Spalding
Brittany Spencer
Felicia Strickland
Melanie Tauring
Christian Walker
Kenneth Waters
Aaron Williams
Courtland Winston
Jeff Witas
Amanda Yang
Jonathan Zingerman

*A special thank you to all our monthly donors!

Education Partners

  • Dillingham City School District
  • Yukon Koyukuk School Distrcit
Alabama Department of Youth Services
Auburn University
Baldwin County Secondary Virtual School
Daphne Middle School
Dearmanville Elementary/Oxford City Schools
Hayes K-8 School
Minor Middle School
The Alberta School of Performing Arts
University of North Alabama
Barling Elementary School
Hot Springs School District
Rose Bud Elementary School
Alliance College Ready Public Schools
Bret Harte Middle School
Corona Fundamental Intermediate
Flora Arca Mata Elementary
Huntington Beach High School
Lodi High School
Mata Elementary School
Modesto High School
Nipomo High School
Options For Youth – Rancho
Regency Park Elementary
Rialto Unified School District
Skilled Careers Coalition
The Trade School at Shasta Builders’ Exchange
Thomas Downey High School
Colorado Department of Education
Cooley’s Heating and Cooling
Grandview High School
Heath Middle School
Sanford Schools
Lake Forest High School
W.T. Chipman Middle
Roberts Elementary School
West Gate K-8
Atlanta Public Schools
Bryan County Schools
Columbia County Board of Education
Cowan Road Elementary
Daniell Middle School
Department of Defense Education Activity
Hightower Trail Middle School
Lanier Middle School
Peeples / Spring Hill Elementary
Richmond Hill K8 School
Seminole Co. Middle High School
Starr’s Mill High School
Wheeler High School
Tiyan High School
Nanakuli High & Intermediate School
Oak Park Elementary School
Boone Elementary
Catalyst Maria High School
Chicago Public School
Flinn Middle
Joliet Central High School
Joliet Township High School
Joliet West High School
Prosser Career Academy
Webster Elementary
Brebeuf Jesuit
Franklin Central High School
OneGoal
Green Springs Elementary
Frederick Douglass High School
Garrard Area Technology Center
Madisonville North Hopkins High School
North Hancock Elementary
The Academy at Shawnee
Hudson High School
Rodenhiser Academy
Anne Arundel County Public Schools
Berlin Intermediate School
Holy Redeemer Private School
Jackson-Reed High School
Melwood Elementary School
Northwest High School
Fairmount School
Advanced Technology Academy
Henry Ford Academy
Education Credit Management Corporation
Osseo Area Schools – Community Based Vocational Assessment & Training
St. Paul Public Schools
Heber Hunt Elementary
Kairos Academies
Parkview Elementry
Miles Community College
Corinth-Holders High School
Cumberland County Schools
Douglas Byrd High School
Pamlico County High School
Benson High School
Burke High School
Mount Michael Benedictine High School
Franklin High School
Kreiva Academy Charter School
Sugar River Valley Regional Tech Center
High Tech High School
Hillsborough High School
Mount Olive High School
Roxbury High School
Electrical and HVAC/R Training Center
Lindenhurst High School
Queens College, City University of New York
Williamsville North High School
Caughlin Ranch Elementary
Dennis Ortwein Elementary School
Lena Juniper Elementary School
Bedford City Schools
Career Prep Schools
Liberty-Benton High School
Midwest Regional Education Services Center
School for Creative & Performing Arts
Tri-County Career Center
Van Buren High School
Workforce Partnership of Shelby County
Broken Arrow Public Schools
Metro Tech
Osage County Interlocal Cooperative
Cascades School
Beaverton High School
Imlay Elementary
R.A. Brown Middle School
Tamarack Elementary School
Admiral Peary Area Vocational Technical School
Charleston County School of the Arts
Floyd D. Johnson Technology Center
H.E. Corley Elementary
Pleasant Knoll Elementary
Riverview Charter School
South Carolina Virtual Charter School
Strom Thurmond High School
Williston Elko Middle School
Woodmont High School
Flandreau Indian School
Vermillion School District
Bearden High School
Cherokee Middle School
Clarksville High School
Halls High School
Jackson County School System
Knox County Schools
Ridgeway High School
Dulles Middle School
Pebble HIlles High School
Solar Preparatory School for Boys
ARL Middle School
Carbon High School
Providence Hall High School
Riverton High School
Salt Lake Center for Science Education
Taylorsville High School
University of Utah
Loudoun County Public Schools
National Career Development Association
Grandview High School
Kennewick School District
Wahluke School District
Herbert Hoover High School
Cooperative Education Service Agency #4
Laramie High School

Industry Partners